Kültür Gezisi: Çanakkale 2023

Dernek başkanı Nurullah Kara yaptığı açıklamada dernek yönetimi olarak Türk tarihinde bir askeri ve siyasi başarı olmaktan öte inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destan olan Çanakkale Savaşında şehit düşen kahramanlarımızı ve şehit düştükleri topraklara ziyaret gerçekleştirmek üzere 7 Ekim Cumartesi günü üyelerimiz ve aileleriyle birlikte gittik.

Konaklı derneği Ecdada saygı Çanakkale Şehitlik gezisi düzenledi.

Gezimiz sayın Cemalettin Yıldız ve Bülent Özel hocalarımızın rehberliğinde Çanakkalenin kahramanlarından Seyit Onbaşı anıtı ile başlayıp, Çanakkale şehitlik abidesi, 57. Alay ve ve diğer şehitlikler ziyaret ettik bu vesileyle gezimize katılan Çanakkale ruhunu bizlerle hisseden köylülerimize yönetim kurulum adına teşekkür ederim.

Köylülerimizin sevinçleri ve heyecanları gezimizin ne kadar değerli olduğunu bizlere gösterdi, bizler nasip olursa böyle etkinlikleri düzenli olarak yapmaya gayret edeceğiz. Çanakkale gezimizin düzenlenmesinde bizlere maddi ve manevi destek olan Sultan Pestil Köme sahibi Sayın Baki Kara’ya, Olkan Doğan, Muhammed Kara ve Hasan Doğan’a tüm yönetim kurulu üyelerime ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments